AVV Haberler

Technogym, wellness, mutluluk, işte mutluluk, mutlu çalışanlar, hareket

Technogym Expomed Eurasia’da yerini aldı

Avrasya bölgesinin medikal alandaki lider ihtisas fuarı olan expomed Eurasia bu yıl 23’üncü kez medikal sektörün önde gelen temsilcilerini ağırladı. 30 Mart - 2 Nisan tarihleri arasında 50 ülkeden 1100’ün üzerinde marka ve marka temsilciliğine ev sahipliği yapan fuar sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergilendiği bir platform olarak öne çıktı.

Hayatın her alanında “Sağlık” kavramını mottosu olarak belirleyen Technogym’in Türkiye Distribütörü AVV A.Ş de fuarda en yeni teknolojilerle donatılmış entegre medikal sertifikalı cihazları ile yer aldı. Katılımcıların deneyimlemesi için sergilediği medikal ürünlerden üst vucüt çalışmasını sağlayan, kardiyovasküler ve güç antrenmanına imkan veren Excite Top, oturarak ya da ayakta çalışmanızı sağlarken isteğe bağlı kullanılan ergonomik koltuğu, daha iyi bir vücut stabilizasyonu sağlamak için gövde, sırt ve omuz kaslarını destekleyerek uygun duruşun geliştirilmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda tekerlekli sandalye ile de kullanılabilen bu ekipman kardiyovasküler antrenmanların engelli veya sakatlık geçiren kişiler tarafından da rahatlıkla yapılmasına imkan sağlar. Spor performansı veya travma sonrası iyileşme, alt bedenin güçlenmesi ve iyileşmesini sağlayan ideal bir ağırlık cihazı olan Leg Press Medical ise çoklu direnç sistemi sayesinde beş farklı antrenman modu sunarken izotonik ve elastik direnç sağlıyor.

Fuar alanında sergilenen diğer bir ürün ise fonksiyonel antrenmanlar yapmayı sağlayan ARKE Set oldu. ARKE Set, eşgüdüm, istikrar, denge, esneklik, güç, hız, çeviklik, reaksiyon zamanı, kardiyovasküler ve solunum kapasitesini geliştirerek hareket özgürlüğüne yardımcı oluyor. Red Dot Design Awards 2014 ödüllü Kinesis Stations, fonksiyonel gücün yararlarını daha geleneksel ekipmanların basitliği ile birleştiren kullanımı kolay bir ekipman olarak dikkat çekiyor. Tıbbi olarak sertifikalı Excite MED serisinden kardiyovaskuler antrenman imkanı veren Run Medical koşu bandı ise rehabilitasyon ve spor eğitimi için özel fonksiyonları ile öne çıkarken tıbbi kullanım için, özel ve ileri tıbbi değerlendirme servisi sağlamak isteyen işletmeler için ideal bir ürün olarak göze çarpıyor. Sergilenen ürünlerden bir diğeri ise IF Product Design Awards 2017 ödülünün sahibi kardiyovaskuler antrenman ekipmanı Skillmill. SKILLMILL, spor yapanların, tedavi görenlerin güç, hız, dayanıklılık ve çevikliklerini geliştirmelerine ve profesyonel spor eğitiminin faydalarından güvenlive etkili bir şekilde yararlanmalarına olanak tanıyan bir ürün olarak fuardaki yerini aldı.

Fiziksel aktivitenin, hastalıklardan korunmanın ve hastalık sonrası tedavisinin en doğru medikal metod olduğuna inanan Technogym, American College of Sports Medicine ve American Medical Association tarafından yürütülen “Exercise is Medicine” girişiminin de kurucularından. Birçok medikal kuruluşla iş birliği halinde olan Technogym, Türkiye’de ve dünyada doktorlar, fizyoterapi ve rehabilitasyon, beslenme uzmanları ve spor hekimleri tarafından tercih ediliyor. Technogym’in medikal sertifikalı ekipman ve çözümleri bir çok farklı tedavi alanında kullanılıyor.