AVV Haberler

TECHNOGYM, NEW YORK’TAKİ SAKS FIFTH AVENUE İLE BİRLİKTE HOME WELLNESS MAĞAZASINI AÇTI

SKILLROW ile suyun üzerindeki gibi hafif, olimpiyatlardaki gibi hızlı ve güçlü olun!

Technogym, profesyonel sporcular ve akademik araştırma enstitüleri ile birlikte, tüm sporcular için yarar sağlayacak SKILL LINE serisindeki SKILLMILL’den sonra SKILLROW’u geliştirdi.

Güç, çeviklik, dayanıklılık ve hız antrenmanları için tasarladığı, olimpiyat sporcularının tercih ettiği SKILLMILL'den sonra; anaerobik gücü, aerobik kapasiteyi ve nöromüsküler yetenekleri geliştirmeye yönelik ilk kapalı alan kürek antrenman ekipmanını piyasaya sürdü.

Technogym, bilimsel araştırma departmanı, profesyonel sporcular ve araştırma enstitüleri ile çalışarak Technogym Neromüsküler Antrenmanı(TNT)’nı geliştirdi. TNT, antrenman sırasında, kullanıcı performansına yönelik, hem nöromüsküler yetenekleri ve hem de metabolizmayı uyarmak için tasarlanmış özel egzersiz programları sunar.

TNT Programının yararları;
  • - Kas aktivasyonunu geliştirir
  • - Kaslar arası daha fazla koordinasyon sağlar
  • - Bireysel kaslar ve kas grupları arasında daha fazla koordinasyon sağlar
  • - Kasları daha iyi güçlendirmesinden dolayı, metabolik çabanın azalmasına yardımcı olur.

SKILLROW, suda antrenman yapıyormuş hissi veren teknolojisi ile kullanıcılarına gerçek bir kürek antrenman deneyimi yaşatıyor. SKILLROW tarafından sağlanan direnç sayesinde, kullanıcılar sudaki hareketin doğal eğrisini hissederek antrenman yapma keyfine ulaşıyor. AQUAFEEL olarak adlandırılan bu teknoloji, kullanıcılara gerçek bir kürek antrenman deneyimi sunarken, aynı zamanda güç antrenmanlarına da mükemmel bir destek sağlıyor.

SKILLROW’un kullanıcı odaklı tasarımı ve ergonomik oturma pozisyonu, tüm ayarları otururken kolaylıkla yapmanızı sağlar. Oturduğunuz yerden, ayağa kalkmadan MULTIDRIVE TECHNOLOGY ile direnç seviyesini ayarlayabilirsiniz. Teknelerin ergonomisinden ilham alınarak tasarlanan oturma alanı, uzun süreli antrenmanlarda konforlu bir şekilde çalışmanızı sağlar.

SKILLROW’un kayar oturma mekanizması sayesinde, entegre telefon tutucusuna kolayca ulaşılarak, online antrenmanlara erişim sağlanabilir. Telefonunuza yükleyeceğiniz SKILLROW APP sayesinde ise motive edici bir dijital deneyim yaşayabilir ve online antrenman programları ile antrenmanlarınızı geliştirebilirsiniz. Ayrıca üzerindeki konsol, tüm egzersiz pozisyonlarındaki performans verilerinizi izlemenizi sağlar.

SKILLROW ile dört farklı şekilde antrenman yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile farklı yarışlarda beraber yarışabilir, kasları güçlendiren ve dengeyi geliştiren TNT Programları ile egzersiz yapabilir, performans istatistiklerinizle ilgili gerçek zamanlı geri bildirim alabilir, buna yönelik kişisel antrenman programı oluşturabilir ve uluslararası şampiyon kürek sporcularından sanal ortamda eğitim alabilirsiniz.

Bununla birlikte kürek sınıflarında grup halinde çalışabilir, gerçek bir kürek yarışı deneyimini yaşayabilirsiniz. Katılımcılar aynı zamanda antrenör tarafından belirlenen kürek hızını da takip edebilirler. Yarış esnasında kullanılan büyük ekran tüm katılımcıların genel durumunu gösterir ve yarıştaki performanslarını renkler ile göstererek, en iyi performansı göstermeleri için onları motive eder. Katılımcılar, takım çalışması sonunda, performanslarını kendi kişisel cihazlarından da görüntüleyebilirler.

Kolaylıkla ve güvenilir bir şekilde demonte edilen SKILLROW, bu sayede kolaylıkla depolanabilir.