AVV Haberler

2017 Atletik ve Para-atletik Dünya Şampiyonaları’nın Resmi Tedarikçisi Technogym Oldu

2017 Atletik ve Para Atletizm Dünya Şampiyonaları, bu yaz Londra Olimpiyat Parkı'nda gerçekleşti. Dünyanın en iyi 3000 sporcusunun, 2012 Olimpiyat Oyunları'ndan bu yana Londra'nın en büyük spor organizasyonunda yarışmasını sağladı.

Olimpiyat Oyunlarının son altısının Resmi Tedarikçisi olan Technogym, Sidney 2000'den Rio 2016'ya, Glasgow 2014 Topluluğu Oyunları'na ve yakın zamanda Gold Coast 2018 Commonwealth Oyunları’nın da resmi tedarikçisi olarak, atletik antrenmanda standardı belirleyen bir üne sahip olduğunu ortaya koydu. London 2017'in de resmi tedarikçisi olan Technogym, tüm spor dallarından sporcuların antrenman ortağı olarak, taahhüdünü bir kez daha kanıtlıyor.

Sporcuların çalıştığı antrenman tesisleri, hem sporcuların antrenmanları sırasında hem de şampiyonalarda antrenman yapmaları için Technogym'in en modern kardiyo, güçlenme ve fonksiyonel ekipmanlarıyla donatılmıştır. Kapsamlı güçlenme ekipmanlarının yanı sıra, spor salonları Technogym'in SKILL LINE atletik antrenman ekipmanları ile donatılmıştır. Atletik performans antrenman ekipmanlarının artan bu yelpazesi, olimpik sporcular ve akademik araştırma enstitüleriyle işbirliği içinde geliştirilmiştir ve Technogym’in Olimpik mirasına sahiptir.

Londra 2017'de bir gün

8:00 - Londra 2017 gönüllüleri ve organizatörleri, güne hazırlanırken gösterdikleri titizlik ve sesslik nedeniyle, Olimpiyat Parkı ve stadyum, oldukça sakin ve neredeyse terk edilmiş durumda. Bu çalışmalar, alanı bir etkinlik kovanına dönüştürmek, renkli bir ortam yaratmak ve alanı “Topluluk Alanı”na çevirmek için tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından gelen sporcular, gururla ülkesinin renklerini giyiyorlar, o günkü etkinlikler için ısınmaya ve antrenman yapmaya başlıyorlar.

Topluluk Alanı ile spor salonu arasında bir fark yok; SKILLMILL minimal direnç ile kardiyo için veya alt beden aktivasyonu için maksimum dirençli bir kızak itme konumu varsayarak kullanılmaktadır; SKILLROW ise, tam vücut ısınmaları veya soğumalar için kullanıldığından, soğuk havanın tutarlı bir şekilde kesilmesini sağlıyor.

10:00 – Sabah etkinlikleri başlıyor ve Olimpik Park’ta atmosfer zirvede, binlerce heyecanlı izleyici ile etkinlik alanı canlandı.

Technogym'in kurucusu ve başkanı Nerio Alessandri, "Londra'daki Şampiyonaların resmi ulusal tedarikçisi olarak seçilmekten gurur duyuyoruz. Sporcuların ısınmaları ve diğer antrenman ihtiyaçları için gerekli kardiyo, güç ve fonksiyonel ekipmanlarına erişebilecek. Spor ile ilgili dernekler ve bize adanmış araştırma-geliştirme takımı ile yaptığımız uzun süreli çalışmalar sayesinde dünyaca ünlü sporcular için en yüksek teknolojiye sahip en gelişmiş ekipmanları tasarlıyoruz. Atletlerin Şampiyonalar boyunca ekipmanlarımızı kullandığını görmek için sabırsızlanıyoruz "dedi.

Londra 2017 Şampiyonası Direktörü Neils de Vos, "Technogym, büyük uluslararası spor karşılaşmalarında yüksek sınıf spor salonu ve fitness ekipmanları tedarik etme konusunda mükemmel bir rekora sahip, bu sebeple resmi tedarikçimiz olmalarından dolayı çok memnunuz. Birinci derecede imkanlar, bir sporcunun hazırlanması ve gelişmesi için hayati önem taşıyor ve bu yaz Londra'daki tüm sporcuların Şampiyonalar öncesinde, sırasında ve sonrasında iyi olmasını istiyoruz. Gerçekten de Technogym tesislerinin kurulu ve kullanımda olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. " dedi.