AVV Haberler

6-8 Ekim 2018 tarihlerinde 12.ncisi Gerçekleşecek Global Wellness Zirvesi’nin Ev Sahibi Technogym

Her yıl düzenlenen Global Wellness Zirvesi büyük bir heyecanla sonlanırken, gelecek yılki etkinlik mekanı hakkındaki büyük "açıklamanın" hazırlıkları da aynı şekilde heyecan verici bir şekilde gerçekleşti. Global Wellness Institute and Global Wellness Summit’in başkanı ve CEO’su Susie Ellis, “12.nci Zirvenin ev sahibinin son derece yenilikçi, küresel “wellness” şirketi olan Technogym olması ve etkinliğin şirketin İtalya’nın Adriyatik kıyısı ile Emilia Romagna’nın tepeleri arasındaki küçük bir kasaba olan Cesena’daki son teknoloji ile donatılmış merkezinde gerçekleşecek olmasını duyurmaktan da son derece mutlu oldum.” açıklaması ile memnuniyetini dile getirdi.

Global Wellness Zirvesi’nin Ev Sahibi Technogym Village’ın 2012 yılındaki açılışına sadece fitness, spor ve sağlık alanındaki küresel kanaat önderleri değil, eski ABD Başkanı Bill Clinton ile İtalya’nın o dönemdeki Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano de katıldı.

Bu ayın başında başlayan görüşmeler sonucuna Technogym gelecek yılın ev sahibi oldu. Muhteem anlar yaşanan The Breakers Palm Beach’deki etkinlikte, dünyadaki önlenebilir hastalıklardan kurtulmak için bir eylem çağrısı olan “Wellness Moonshot”a 43 ülkeden 600’ün üzerinde sağlık ve wellness lideri katıldı. Katılımcılar arasında yer alan Dr. Mehmet Öz, Dr. Andrew Weil ve Weight Watchers CEO’su Mindy Grossman bu büyük ve acil ihtiyaç duyulan hedefe ulaşmak için birlikte çalışmanın öneminden bahsetti.

Technogym ve yenilikçi lideri Nerio Alessandri, bu senenin teması olan ‘Sağlıklı Bir Hayat Yaşama İşini’ gerçek anlamda temsil ediyor ve sağlığın gerçek, yenilikçi ve karlı bir iş olabileceğini gösteriyor. Nerio Alessandri, pek çok teknoloji girişimcisi gibi, şirketini 1983 yılında kendi garajında kurdu. Çok sayıda başarı elde etmiş olan Technogym şu anda Olimpiyat Oyunlarının resmi tedarikçisi ve her gün 100’den fazla ülkede ürünlerini kullanan 35 milyonun üzerinde insanla küresel bir oluşum.

90’ların başında, “wellness” kelimesi sözlüğe girmeden çok önce Technogym, bir “wellness şirketi” olarak anılıyordu. Şirketin kurucusu Nerio Alessandri, teknoloji konusundaki görüşleri ve başarılı, halka açık bir şirketin kurulması da dahil olmak üzere wellness işine yenilikçi ve entegre bir yaklaşım getirdi.

Önümüzdeki yıl zirveye katılanlar Nerio Alessandri’nin görüşlerini dinleyecek, ve ürettiği ürünlerden çalışanları için meydana getirdiği ortama ve dünyayı sağlık sektörü yenilikleriyle donatma konusundaki kararlılığına kadar çeşitli yönleriyle şirketini nasıl kurduğunu öğrenebilecek.