AVV Haberler

Wellness Suite’ler seyahat ederken tamamen mahremiyet isteyen kişilere hitap ediyor

Eğer gün içinde antrenman veya spor yapma alışkanlığınız varsa, seyahat esnasında da bunu sürdürmeniz tavsiye ediliyor. Vücudumuz, düzenli antrenmana daha belirgin ve etkili bir şekilde cevap veriyor. Bir insanın alışkanlıklarını değiştirmeden seyahat etmesi her zaman kolay değil ama mümkün. Bu, genellikle kişisel organizasyon ile ilgili ama uygun ve yeterli imkanların mevcut olmasına da bağlı. Sabah yapılan antrenmanın, güne doğru enerji ile başlamak için en uygun adım olduğunu unutmayın. Saatlerce çalışmanın ardından, vücudunuzu yenilemek ve geriliminizi azaltmak için kendinizi bir fitness merkezinin atmosferine bırakmanız harika bir seçim olur. Bu nedenle, seyahat ederken bile antrenmana devam edilmesi tavsiye ediliyor.

Peki ya gittiğiniz yerdeki spor salonlarında yeteri kadar mahremiyet yoksa? O zaman Wellness Suite’i tercih edebilirsiniz.

Wellness Suite’ten spor salonuna, multimedya içeriğinden kişisel antrenman hizmetlerine, tüm bu imkanların, müşterilerin beklentileri ve isteklerinin en güzel ödül olduğu inancından kaynaklanıyor. Misafirlere unutulmaz bir deneyim sunmak, tekrar aynı oteli tercih etmelerini sağlamanın en iyi yollarından biri de Wellness Suite’ler.

Wellness Suite’de Antrenman

Mahremiyet gerektiğinde, misafirlerinize sunacağınız en ideal çözüm bir Wellness Suite. Kişiselleştirilebilir bir format olan Wellness Suite’de tek bir Technogym ürünü bile bir suiti veya geniş bir odayı gerçek bir özel spor salonuna dönüştürebiliyor. Welness Suite misafirlerin kendilerini evlerinde hissetmelerini ve unutulmaz bir deneyim yaşamalarını sağlayan mükemmel bir seçim.

Wellness Suite genellikle uygun alana veya özel ihtiyaçlara göre seçilmiş ürünlerle tasarlanıyor. İşte birkaç örnek:

KOŞU ODASI

Burası, koşmayı sevenler için ayrılmış bir oda. MYRUN TECHNOGYM sayesinde misafirlere, koşu bandından ve tabletleri ile uyumlu bir basit uygulamadan oluşan gerçek bir çözüm sunulabiliyor. Bu da size, koşu tekniği ile ilgili anında geri bildirim ile koşma zevki sunuyor.

MYRUN TECHNOGYM

Technogym MYRUN koşucular tarafından, koşucular için tasarlanan dünyanın bir numaralı bireysel ve şık bir koşu bandı. 20 km/saat hızda bile sessiz çalışan koşu bandı minimum alan kaplıyor. Sadece tek bir düğme ile aktive edilebilen MYRUN kolay ve hızlı bir şekilde kullanılmak üzere tasarlandı. Montajı da kolay ve hızlı: sadece 5 dakikada monte edilebiliyor. Kompakt boyutlardaki (176 cm uzunluk ve 78,5 cm genişlik) MYRUN uygun ortamda her yere yerleştirilebiliyor ve koşu yüzeyi ile hareket konforundan taviz verilmiyor.

Technogym, ürüne ilave olarak özel bir uygulama da tasarladı. MYRUN App, fiziksel antrenamn veya özel hedeflerinize göre uyarlanan antrenman programları oluşturmanıza olanak sağlıyor. Uygulamayı tabletinize indirebilir, tabletinizi MYRUN desteğine yerleştirebilir ve seçtiğiniz antrenmana başlayabilirsiniz. Uygulama özelliklerinin bazıları koşuyu daha etkili ve eğlenceli hale getiriyor. Koşma hızı endeksi sayesinde, koşu stilinizi iyileştirebilirsiniz. Koşu bandının aynı zamanda Run To The Beat adı bir programı da var ve bu program müzik listenizden, koşu ritminize uygun şarkıları seçiyor.

BİSİKLET ODASI

Bisiklete binme tutkunu misafirlere, performanslarını arttırmaları için en sessiz şekilde iç mekan antrenmanı yapma fırsatı sunan MYCYCLING sayesinde, antrenmana başlamak sadece 2 dakika. 40-70 dakika süren oturumlar antrenmanın etkinliğini optimize ediyor.

MYCYCLING

Technogym, iç mekanda bisiklet antrenmanı yapılmasını sağlayan MYCYCLING ile son teknoloji TNT – Technogym Neuromuscular Training’i sunuyor.

TNT, alt seviyelerden başlayarak, bir saatlik oturumlar aracılığı ile pedal çevirme kalitesine göre bisikleti kullanan kişinin antrenman deneyimini sonsuza kadar değiştiriyor. Sistemin temelinde, bisiklet dünyasının en iyi sporcuları, koçları ve fizyologları ile iş birliği içinde oluşturulan akıllı bir antrenör ile kişiye göre uyarlanabilen programlar bulunuyor.

MYCYCLING’in en popüler özelliklerinden biri de pedal çevirirken sürekli geri bildirim yapabilme fırsatı sunması. Pedal Printing, pedal darbesinin simetrisi ve daireselliği ile ilgili verileri göndermek için bir termometre ve optik sensör kullanıyor. Torque Sensor ise pedal çevirme gücünü +%1 / -%1 hassasiyeti ile ölçerken Road Effect Sistemi ise, yolda bisiklete binerken duyulana benzer bir hissi garantiliyor. Son olarak, Quick Lock sistemi ve sadece 18 kg’lık ağırlığı sayesinde ürünün taşınması ve antrenman için hazırlanması kolay oluyor.

VÜCUT GELİŞTİRME ODASI

İçindeki Wellness Ekipmanları sayesinde çok sayıda vücut egzersizi yapmanıza olanak sağlıyor. Ekipmanlar, çok çeşitli egzersizlerin yapılabilmesini sağlaması nedeniyle özellikle vücudun bütün kas sisteminin şekillendirilmesi, güçlendirilmesi, elastikliği ve esnekliği için uygun aksesuarlar.

WELLNESS Ekipmanları

Wellness Ball Active Sitting kasları güçlendirmek, dengeyi, esnekliği, koordinasyonu ve duruşu iyileştirmek için ilginç ve alternatif bir sandalye olarak kullanılabilen, gerçek bir jimnastik ekipmanıdır.

Wellness Pad, esneme ve yer egzersizleri için kullanılan ve her gün vücudu güçlendirmek için yapılan temel vücut egzersizlerinde kullanmak için ideal bir ekipmandır.

Wellness Rack ise, düşme durumunda zeminin hasar görmesini engellemek için cazip bir tasarıma, yenilikçi kapanma sistemine ve silikon kaplı disklere sahip şık ve işlevsel bir ağırlık kitidir.

Her ihtiyaç için çözüm

Temel kural, misafirlerin ihtiyaçlarını ve tutkularını karşılamak için her şeyin düşünülmesi. Misafirlerin anlaşılması, karşılanması ve isteklerinin yerine getirilmesi, ideal bir konaklama için kesinlikle çok önemli. Bu nedenle, favorileri olan spor aktivitelerini gerçekleştirmelerine fırsat vererek, kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlamaktan daha iyi ne olabilir?

İyi haber şu ki, misafirlerinizin ihtiyaçlarına uygun her türlü çözümü sunabilirsiniz. Bireysel ürünlerden aksesuarlara ve multimedya çözümlerine kadar sunulabilecek sayısız kombinasyon var.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Wellness Suite, mekanın ihtiyaçları ile müşteri ihtiyaçlarını güvenli ve en iyi şekilde birleştiren çözümlerden biri. Özel antrenmanlara göre sayısız kombinasyon var. Örneğin, güç tutkunu kişi içinde  Power Personal bulunan bir oda sunulmasından memnun olurken, golf tutkunlarına Kinesis Personal bulunan bir oda sunulabilir.

Tüm bunların yanı sıra, Mywellness uygulaması ile kişisel antrenöre erişmenize ve nerede olursanız olun favoriniz olan antrenman programını takip etmenize olanak sağlayabiliyor. Misafirler, Mywellness hesapları aracılığı ile antrenmanlarını indirebilir, takip edebilir ve antrenmanlarına uygun hareket edebilir.

Alan yeteri kadar geniş olmadığında, her zaman daha uygunbir format seçebilirsiniz: Video Wellness. Bu multimedya araçlar misafirlerin konakladıkları süre boyunca eğlenerek antrenman yapabilmeleri için seçildi ve wellness konusunda aktif tavsiyelerde bulunuyor. Bu videolar, dinamik ve fiziksel olarak aktif müşterilere üstün kalite hizmeti sunmak isteyen ama alanı kısıtlı olan oteller için özellikle tavsiye ediliyor.

Psikolojik ve fiziksel sağlıklarına özen gösterenler genellikle içinde spor salonu veya spor tesisleri bulunan otelleri seçiyor ve buralara tekrar gelme eğiliminde oluyor. Bu nedenle, pek çok otel misafirlerine wellness için ayrılmış özel alanlar sunacak şekilde düzenleniyor. Buna bağlı olarak da Technogym, her türlü alana, tasarıma veya deneyime uygun sürekli yeni çözümler arıyor.

Ödüllü SKILLMILL deneyimi

Sergilenen ürünlerden bir diğeri ise yine SKILL LINE serisinden, IF Product Design Awards 2017 ödülünün sahibi kardiyovaskuler antrenman ekipmanı SKILLMILL oldu. SKILLMILL spor yapanların, tedavi görenlerin, güç, hız, dayanıklılık ve çevikliklerini geliştirmelerine olanak tanıyan bir ürün olarak festivalde yerini aldı. SKILLMILL üzerinde yapılan çeşitli antrenmanlar ile, ekipmanın güç, dayanıklılık , çeviklik ve sürat gelişimi için yapılan her tip spor için kullanılabileceği katılımcılar tarafından deneyimlendi.

Katılımcılar akşam saatlerinde ise ana sahnede gerçekleşen Group Cycle by Technogym etkinliğinde profesyonel Technogym antrenörleri ilemüzik ve ışık eşliğinde adeta bir konser havasında hem spor yaptılar hem de doyasıya eğlendiler.