AVV Haberler

Technogym UNICA, La Triennale’deki İtalyan tasarım ikonları arasında

Technogym tasarımının klasik bir parçası olan UNICA14 Nisan 2018 – 20 Ocak 2019 tarihleri arasında Milano’da geçekleşen ve dikkatle seçilen 180 İtalyan tasarım ikonunun sergilendiği 11.nci Triennale Design Museum’da yer alacak.

Teknik ve tasarımsal yenilikler ile ön plana çıkan ürünlere yer verilen sergi, olağanüstü estetiği, tecrübesi, tanınırlığı ve halk tarafından beğenilmesi ile İtalyan tasarımını temsil ediyor.

Technogym’in Kurucusu ve Başkanı Nerio Alessandri tarafından 1986 yılında tasarlanan UNICA, evde mobilya gibi kullanılabilen ilk antrenman ürünü olarak evde fitness çağını başlattı. Ürünün kompakt tasarımı ve devrim yaratan ergonomisi ilk defa 1,5 metre karelik bir alana tüm spor salonunun sığdırılmasına olanak sağladı.

Birinci sınıf malzemelerle tasarlanan ve üretilen UNICA, kullanıcıların 25’den fazla farklı egzersiz yapmasına olanak sağlıyor.

Biyomekanik prensipler ve çalıştırması kolay sistemi, ekipmanın doğru ve emniyetli bir şekilde kullanılmasını sağlar. UNICA ‘da gerçekleştirilen kas güçlendirici egzersizler rehber eşliğinde yapılıyor. Anatomik dolgular ise egzersizlerin yapılmasını daha rahat hale getiriyor.