AVV Haberler

Technogym’in de Katkılarıyla SWEAT FEST 2018 Tersane İstanbul’da Şehri Sporla Buluşturdu

SWEATers uygulaması, spor ve eğlence dolu spor festivali SWEAT FEST ile spor tutkunlarına benzersiz bir festival yaşattı. “SWEAT FEST 2018” etkinliği, 5-6 Mayıs’ta 8 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlikte, sporseverler gün boyunca ünlü eğitmenler eşliğinde spor ve egzersiz yapma fırsatı buldu. Triatlon, spinning, yelken, SUP, kano, kaykay, basketbol, pilates, beach volley, crossFit, doğa sporları, bisiklet, koşu, fitness, dans, zumba, boks, yoga, mind&body, duvar tırmanışı, swEAT Well sağlıklı yeme-içme noktaları, spor mağazaları, çocuklara özel atölyeler ve konserlerle SWEAT FEST, dopdolu bir programla spor tutkunlarını bir araya getirdi. Festivale katılan sporseverler, yorgunluklarını kumsalda dinlenerek ve eski İstanbul manzarasına karşı gün batımında yoga ile attılar.


Hayatın her alanında “Wellness” kavramını mottosu olarak belirleyen Technogym’in Türkiye Distribütörü AVV A.Ş de organizasyonda son teknoloji ekipmanlarının bulunduğu 150 metrekarelik deneyim alanı ile yer aldı. Technogym Group Cycle antrenmanı ile etkinliğe hareket katarak katılımcıların antrenman yaparken eğlenmesini sağlarken, Skillmill, Group Cycle ve Skillrow ekimpanları ile kurguladığı ödüllü Indoor Triatlon parkurunda kıyasıya bir rekabet ile 100 katılımcı keyifli bir yarışı tamamladı. Katılımcılardan parkuru en hızlı tamamlayan 2 kişiye Rixos Premium Belek’te Ironman 70.3 haftasonu boyunca çift kişilik konaklama hediye edildi.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen SWEAT FEST’e iki gün boyunca 8 bin kişi katıldı. Toplamda 600 bin dakika spor yapıldı; 90 milyon adım atıldı.

SWEATers 1 yıl içinde 50.000 kez App Store ve Google Play Store’dan indirildi. Sadece Türkiye’den değil, ABD, İşveç, Almanya, UK, Hollanda, İtalya, Fransa, Polonya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Hindistan, Bosna Hersek, Kanada, Japonya, Çin, Rusya gibi daha birçok ülkeden kullanıcısı bulunuyor. 1890 kişi, 6.153 kere HADİ dedi. 1340 kere ise koşu için kullanıcılar birbirine HADİ dedi. SWEATer’lar 2835 litre terledi ve toplamda 2.205.000 dakika, 36.750 saat, 1531 gün spor yaptılar, ortalama 67.000 km koşuldu. SWEATer’lar en çok fitness, koşu, yürüyüş, bisiklet, doğa yürüyüşü, basketbol sporlarıyla ter atıyor. İstanbul, İzmir, Ankara sırasıyla en çok ter atan şehirler oldu. Bu yıl ikincisi gerçekleşen SWEAT FEST’e toplam 8 bin kişi katıldı. 600 bin dakika spor yapıldı; 90 milyon adım atıldı.

Dünyaca ünlü markalar, SWEAT FEST’te etkinlikleriyle spor tutkunlarına eğenceli anlar yaşattı.

SWEAT FEST İstanbul’a spor dolu iki gün yaşattı. Dünyaca ünlü markalar özel etkinlikleriyle spor ve sağlıklı yaşam tutkunlarını mutlu etti. Ayşe Tolga, Ece Vahapoğlu, Murat Bür gibi ünlü isimlerin söyleşi ve workshop’ları gerçekleşti. Oyuncu Mert Fırat da festivali ziyaret eden isimler arasındaydı.

Türkiye’nin en geniş çoklu spor ve çoklu marka festivalini yaratma heyecanıyla yola çıkan SWEATers, festival katılımcılarına spor ve eğlence dolu iki gün yaşattı.

Tüm etkinlik boyunca Technogym Master Trainerlarının katılımcılar ile gerçekleştirdiği antrenmanlarda 700 den fazla kişinin 2 gün boyunca ziyaret ettiği Technogym deneyim alanı, katılımcılardan yoğun ilgi gördü.