AVV Haberler

Çoğu insan için spor yapmak bireysel bir aktivitedir ve genellikle açık alanda veya spor salonunda kulaklıklarını takıp yalnız başlarına spor yapmayı tercih ediyorlar. Bununla birlikte, son yıllarda, özellikle koşucular ve bisikletçiler için farklı topluluklar oluşmakta. Benzer oluşumlara yer vermeye karar veren spor salonları da bünyelerinde bu tür antrenman deneyimlerini üyelerine sunmakta.

Bu toplulukları veya kısacası topluluk ile hareket etme içgüdüsünü tek bir tanım ile açıklamak çok mümkün değildir. Bu durum ortak bir dayanışma, motivasyon paylaşımı ve empati duygusu ile doğar. Spor salonları belki de grup aktiviteleri için en elverişli olan yerlerden biridir.

Grup antrenmanları her zaman daha verimli sonuç alınmasını sağlarken, katılımcıların motivasyonunu da yükseltir.

Kullanıcıların sürdürülebilir bir deneyim yaşaması, wellness yaşam tarzını, yani hayatın her alanında sağlıklı yaşama felsefesini benimsemesi ve hareket etme motivasyonunu daha yükseğe çıkarmak için Technogym bir çok araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda da bireylerin spor yaparken eğlenmesi, yaşam kalitelerini artırmaları ve sağlıklı yaşamayı bir hayat biçimi haline getirmeleri için son teknoloji grup antrenman formatları geliştirdi. Bunlardan biri Group Cycle™ Format’tır.

Group Cycle™ Format antrenmanı eğlence ile birleştirir. Son teknoloji bağlanabilirliği ile kullanıcı verilerini kayıt altına alır. Group Cycle Connect, eğlence ve motivasyon sağlar.

İlham verici ve sürükleyici videolar ile müzik, ruh halini ve ritmi belirlerken, eğitmenler ve bireyler, bitiş çizgisine ulaşana kadar ritim ve duygunun kesiştiği bir topluluk olarak biraraya gelirler.

Technogym’in 2013 yılında İstinye’de kurduğu The Lab Fitness and Performance Solutions deneysel showroomu, keyifle spor yaparken tüm ihtiyaçlarınıza yanıt bulabileceğiniz 800 m2 üzerine kurulmuş bir spor performansı geliştirme merkezidir.

The Lab Fitness and Performance Solutions’da kişisel antrenörler ile antrenman yapılabildiği gibi kullanıcılar, günlük programda yer alan grup antrenmanlarına da katılabilirler.

Group Cycle Format’ı İstinye’de yer alan The Lab Fitness and Performance Solutions ‘dadeneyimlerek grup antrenmanın keyfini çıkartabilirler.