AVV Haberler

SKILLMILL ADI COMPASSO D'ORO (ALTIN PERGEL) ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU!

Technogym ‘den SKILLMILL – güç, hız, dayanıklılık ve çeviklik antrenmanını birleştiren piyasada mevcut motorsuz tek koşu bandı, en eski ve en itibarlı uluslararası tasarım ödülü olan prestijli ADI Compasso d'Oro (Altın Pergel) Ödülünü aldı.

2018 yılında, iç mekan tasarımından araçlara, teknolojik malzemelerden ve sistemlerden fitness ürünlerine kadar pek çok kategoride, yenilikçiliği ve performansı nedeniyle tüm dünyada öne çıkanlar, İtalyan tasarımının mükemmelliği nedeniyle ödüllendirildi.

“Spor – Perfomans ve Yenilikçilik” temalı 2017 yılı ödüllerinde, yenilikçiliği ve performansı nedeniyle tüm dünyada spor sektöründeki en iyi on ürüne ödül verildi.

Compasso d'Oro (Altın Pergel) ADI ödülünün geçmişi 1954 yılına kadar uzanıyor. Bu ödül günümüzde, dünyanın en eski ve güvenilir tasarım ödülü.

ADI’nin (İtalya Endüstriyel Tasarım Derneği) uluslararası komitesi yenilikçi tasarımı, ergonomiye ve kullanım kolaylığına verdiği önem nedeniyle SKILLMILL ‘i seçti.

Bu yeni ödül, 3 adet Compasso D'oro, 13 adet Red Dot Tasarım, 5 adet Good Design ve 13 adet iF Ödülü bulunan Technogym Palmarès’e katıldı.

Technogym Tasarım Departmanı tarafından tasarlanan SKILLMILL, kendilerini her gün fitness yapmaya ve spor performanslarını iyileştirmeye adayan spor profesyonelleri ve tutkunları için yenilikçi bir antrenman çözümü sunmak amacıyla oluşturuldu. SKILLMILL kullanıcıların dirençsiz koşudan kızak itmeye kadar tüm hız-direnç spektrumunu deneyimlemelerine olanak sağlıyor.

SKILLMILL metabolizmanın etkili çalışması için sürat koşusundan güç geliştirmeye kadar tüm vücudun enerji sistemlerini çalıştıracak tek bir çözüm sağlıyor; Technogym’in “cloud” tabanlı antrenman platformu mywellness'e bütünüyle entegre ediliyor. Bu çözümde, kullanıcıların sonuçlarını izlemesi ve takip etmesi için onlara antrenmanda yol göstermek amacıyla sunulan çeşitli antrenman programları bulunuyor.

7 Olimpiyat Oyununun  Resmi Tedarikçisi ve dünyanın en iyi performans sergileyen takımları ile sporcularının ortağı olan Technogym, antrenman yöntemleri ve seçkin sporcuların ihtiyaçları alanında deneyim kazandı. Bu deneyim,SKILLMIL’in oluşturulması esnasında Technogym tarafından geliştirilen, çalışma kapasitesini genişletmeyi, becerileri arttırmayı ve güvenliği sağlamayı garantileyen tamamen yeni bir antrenman disiplini olan SKILLATHLETIC TRAINING için çok önemli bir altyapı oluşturdu.

Tasarımın faydalı yansımaları

Compasso d'Oro Ödülü uzmanlar, eleştirmenler, gazeteciler, tasarımcılar, tarihçiler ve her yıl tasarlanan en iyi ürünleri toplayıp değerlendiren ADI üyelerinden oluşan bir komisyon tarafından belirleniyor.

Collezione Storica del Premio Compasso d'Oro ADI’nin Kültürel Miras Bakanlığı tarafından kültürel miras olarak tanımlanmasıyla bu koleksiyonun olağanüstü sanatsal ve tarihi değeri olduğu kabul edilmiştir.

Tasarımla çevrili olmak olumlu ve proaktif ortamı teşvik ediyor.

Stanford'un Tasarım Düşüncesi Teorisi böyle diyor. Metodolojinin temelinde insanlar ile çevrelerindeki ortam arasında paylaşım, etkileşim ve refah ile ilgili ilişkilere odaklanma bulunuyor.

Buna ilave olarak, sofistike, tasarım ortamlarının, düzenli ve rahat olmanın, zihin ve vücut için olduğu kadar, verimlilik, sağlık ve yaratıcılık için de faydalı etkileri vardır.