AVV Haberler

Technogym Prestijli 2018 Global Wellness Summit’e (Küresel Sağlık Zirvesi) Ev Sahibi Olacak

Wellness sektöründeki en önemli organizasyon ilk defa İtalyada gerçekleştirilecek. Dünyanın çeşitli yerlerinden en iyi sağlık ve wellness yöneticileri Cesena’daki Technogym Village’da bir araya gelerek geleceğin neredeyse $4 trilyonluk wellness ekonomisini şekillendirecekler.

Miami, FL – Mayıs, 2018 – Global Wellness Summit (GWS), bugün hazırlıkların 12. Yıl Summit için devam ettiğini duyurdu. Bu dünya çapındaki organizasyon Technogym’in ev sahipliğnde 6-8 Ekim arasında gerçekleştirilecek. Technogym, Cesena’da Wellness Valley ile yer alan fitness, wellness ve sağlık için teknolojiler geliştiren bir dünya lideri şirkettir. Zirve Delegeleri, İtalyan gözünden Wellness’a örneğin yemek, sanat, tasarım ve moda gibi yönlerine maruz kalırken bir yandan da geleceğin akımları ve wellness sektöründeki yeni iş fırsatlarını değerlendirmiş olacak.

GWS, 600’ün üstünde 45’den çok sayıda ülkeden üst düzeydeki delegeleri cezbetmeyi hedefliyor. Panel ve yuvarlak masa toplantıları 10 farklı wellness ekonomisinden sektörü; güzellik, spa, termal/mineral kaynaklar, wellness turizmi, sağlıklı beslenme, fitness/zihin-beden, koruyucu/özelleştirilmiş ilaç, tamamlayıcı/alternatif ilaç, işyerinde wellness ve wellness yaşam tarzı ile keşfettirecek.

GWS’nin başkanı ve CEO Susie Ellis “İtalyanlar doğuştan sağlıklı, wellness odaklı bir yaşam tarzına ve Avrupadaki en düşük obezite oranına sahipler. Global Wellness Zirvesini İtalya’ya getirmek bize hızla genişleyen wellness ekonomisindeki büyüyen etkiyi kutlama fırsatı verdi.” dedi. “Wellness; güzellik, emlak, moda, tasarım, mimarlık endüstrilerini tekrar yazıyor. İtalya esenliğin yeni yönlerini keşfetmek için harika bi yer.”

Sayısız İtalyan profesörler ve iş adamları, Global Wellness Summit’te konuşmacı olarak yer alacak. Bulunacak liderler:

- Nerio Alessandri, Technogym’in Kurucusu ve CEO

- Antonio Citterio, ödüllü italyan mimar/tasarımcı ve Technogym Village arkasındaki vizyoner

- Andrea Illy, Illycaffè’nin başkanı, özellikle söz sahibi DNV GL tarafından Sorumlu Tedarik Zinciri Süreci sertifikası kazanan ilk şirket, Fondazione Ernesto Illy World Happiness Report’un 2018-2020 arasında tek sponsoru – devletin politikasının kalbine mutluluk ve refah koymak konusunda milletlere yardım eden önemli bir yönetici

- Sergio Pecorelli, MD, PHD, University of Brescia Italy’de akademik ve cerrah, Sağlıklı yaşlanma için Italyan EU temsilcisi

- Dr. Giovanni Pes, nüfus istatistikleri araştırmacısı, doktor ve Sardenya’da ortalama yaşam süresinden daha uzun yaşayan insanların olduğu 5 bölgeden birini tespit eden Blue Zones’un orjinal araştırmacılarından biri

The Global Wellness Institute™, 501(c)(3) kâr amacı gütmeyen bir organizasyon, derinlemesine güncelleştirilmiş 10 wellness piyasası için bütün yeni data ve trendler olan Global Wellness Economy Monitor’ü yayınlayacaklar. Şu anda, İtalya 3000’den fazla spası ve yıllık neredeyse $2.5 milyar gelir ile dünyanın en büyük 7. spa piyasasına sahip. Ayrıca, her yıl gerçekleşen wellness gezileri sayesinde $12.7 milyar gelir sağlayarak dünyanın en geniş 9. wellness turizm piyasasına sahip.

Nerio Alessandri, Technogym’in Kurucusu ve CEOsu “Technogym, 25 yıl önce piyasadaki herkes sadece fitnessdan söz ederken wellness konseptini piyasa sürdü. Yıllar geçtikçe wellness, sadece spor meraklılarını hedefleyen bi yapıdan daha büyük bir topluluğu hedefleyen bi yapıya dönüştürerek, endüstiriyi değiştirdi.” dedi. “ Zirveye katılan ve bizim dünyada herkesin daha sağlıklı ve mutlu yaşaması için verdiğimiz sözümüzü paylaşan, uluslararası düşünce liderlerini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

Global Wellness Summit hakkında: Global Wellness Summit (GWS), liderleri ve vizyonerleri bir araya getirip gelecekteki global $3.7 trilyon esenlik economisini şekillendiren, uluslararası bir organizasyon. Her yıl farklı yerlerde gerçekleşen zirve, daha önce Amerika, İsviçre, Türkiye, Bali, Hindistan, Fas, Meksika ve Avusturya’da gerçekleşti. 12. Yıl Zirvesi Technogym Village, Cesena, Italya’da 6-8 Ekim arasında yapılacak.