AVV Haberler

Technogym, Uluslararası Kürek Federasyonu FISA'nın Resmi Tedarikçisi!

Tasarım ve teknoloji odaklı fitness ekipmanları ve dijital çözümler konusunda dünya lideri olan Technogym, Uluslararası Kürek Federasyonu FISA / World Rowing'in resmi tedarikçilerinden biri olacak. FISA’nın vizyonu, kürek çekme sporunun bütün alanlarındaki – engelli, kıyı, ustalık ve kapalı alan kürek - gelişmeleri desteklemek ve bu spordan hoşlanan bütüm insanların arasındaki bağları güçlendirirken, kürek çekme sporunu her formda evrensel olarak uygulanan ve küresel olarak ilgili spor haline getirmektir.

Aynı amaç, son 7 Olimpiyat Oyunlarının resmi tedarikçi olan Technogym, anaerobik gücü, aerobik kapasiteyi ve nöromüsküler yetenekleri geliştirmek için tasarlanan ilk kapalı kürek ekipmanı olan SKILLROW'u yaratmak için harekete geçirdi. SKILLROW, su üzerindeki gerçek kürek hareketini simüle eden eşsiz bir his sağlamak üzere tasarlanmıştır: AQUAFEEL, uyguladığı direnç kademeldir, hareketin akıcı olmasını sağlarken, alt arka kısımdaki ters etkiyi önler. Technogym’ın MULTIDRIVE teknolojisi sayesinde kullanıcılar ayrıca hava direncinin üstüne daha fazla direnç ekleyebilirler. Bu çığır açan yenilik, kullanıcıların sadece direnç seviyesini ayarlayarak ekipman modunu kardiyovasküler antrenmandan güç antrenmanına değiştirmelerini mümkün kılar.

Direncin düşük, orta veya yüksek olarak ayarlanmasıyla kullanıcılar, güç antrenmanları yaparken çeşitli zorluk derecelerinde kürek antrenmanını gerçekleştirebilirler.

Kürekçilerin temel değerleri; takım çalışması, adalet, doğal, kapsamlı ve kalıcıdır.

Bu düşünceyle, Technogym kapalı alan kürek antrenmanına özel bir interaktif ve eğlenceli bir antrenman geliştirdi: SKILLROW APP sayesinde kullanıcılar daha motive edici bir dijital deneyime ve her zaman için bir sanal antrenöre sahip olabilirler. Bu teknoloji aynı zamanda kullanıcıların sonuçlarını izlemelerini ve takip etmelerini, performanslarını iyileştirmek için antrenman ölçümleri hakkında gerçek zamanlı biyo-geri bildirim almalarını ve hatta arkadaşlarına meydan okuyabilmelerini ya da gerçekten ilgi çekici bir deneyim için ekip olarak bir araya gelmelerini sağlar.