AVV Haberler

TECHNOGYM ile KURUMSAL WELLNESS ORGATEC 2018’DE

23-27 Ekim tarihleri arasında Köln'de gerçekleşen, ofis tasarımı ve mobilya sektörünün en önemli fuarı olan Orgatec Fuarı'nında bu sene Technogym, şirketlere yönelik kurumsal wellness çözümlerini sergileyerek dünyaca ünlü mobilya tasarım firması Vitra'nın 'WORK' projesi kapsamında yer aldı. Kurumsal wellness programları, kurumsal spor salonu ve sağlıklı yaşam, danışmanlık ve tesis yönetiminin farklı bileşenlerini barındıran, çalışanlar için eksiksiz bir egzersiz programı içerir. Wellness, düzenli fiziksel egzersiz ve sağlıklı yaşam tarzı hakkında farkındalık, hem insanlar hem de şirketler arasında hızla büyüyor.

Modern iş dünyasının giderek artan rekabetçi senaryosunda, önde gelen şirketler rekabetten sadece ürünlerinin kalitesi ve markalarının popülerliğinden değil, aynı zamanda ve özellikle de insan kaynaklarının değeri özelinde rekabet ederler.

Yaratıcılık ve üretkenlik için ön koşul, fiziksel, zihinsel ya da psikolojik iyi olma ile yakından bağlantılı olan, sağlıklı ve antrenmanlı bir bedendir.

Birçok uluslararası şirketin Kurumsal Wellness planlarını başlatmasının nedeni budur: Fiziksel egzersiz, beslenme planları ve antrenman için özel alanlar da dahil olmak üzere işyerinde sağlığı teşvik etmek ve korumak için tam kapsamlı programlar mevcuttur. Her şirket için Technogym, mevcut alan, şirket nüfusu ve özel ihtiyaçlara dayanan, Wellness'in üç ana ayağını ele alan özel bir proje geliştirir: fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme ve pozitif bir zihinsel yaklaşım. İşyerinde wellness, şirket çalışanları için önemli bir varlıktır. Kurumsal bir sağlıklı yaşam programı, daha olumlu, yaratıcı ve üretken bir işgücünde uzun vadeli bir yatırımı temsil eder.

Kurumsal wellness programının önemli bir unsuru olan kurumsal spor salonuna gelince, Technogym, Mywellness dijital platformu sayesinde her bir çalışan için tamamen kişiselleştirilmiş bir sağlık deneyimi sunabilen tek şirkettir.   Kullanıcıların hem dış mekanlarda hem de Technogym ekipmanlarında ve mobil cihazlarda kişisel profillerine bağlanmalarına izin veriyor.

Vitra “WORK” projesindeki Technogym alanının dışındaki genel programı keşfetme olasılığının yanı sıra, ziyaretçiler mimar Antonio Citterio ile işbirliği içinde tasarlanan Personal Line serisini de deneyimleme fırsatı yakaladılar. Üstün kaliteli malzemeler ve hassas işçilik ile yapılan benzersiz antrenman ekipmanları, mükemmel tasarım ve en iyi malzemelerle biyomekanik, teknoloji ve performans açısından en iyi kombinasyonu oluşturur.