AVV Haberler

Technogym, SKILLBIKE ile 2018 Good Design Ödülü’nün sahibi oldu

Technogym’den SKILLBIKE, Avrupa Mimari, Sanat, Tasarım ve Kentsel Çalışmalar Merkezi işbirliğiyle Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi tarafından her yıl düzenlenen, dünyanın en bilinen ve en eski Tasarım Ödülleri programlarından biri kabul edilen 2018 Good Design Ödülü’nün sahibi oldu. Ticari markalı ödüller, Chicago’da 1950 yılında üç mimar tarafından yaratıldı: Eero Saarinen, Charles ve Ray Eames ile Edgar Kaufmann, Jr.

68. Good Design Ödülü, geniş çaplı ve sürekli büyüyen global tüketicilerimize, tüm dünyada en iyi ve en sıra dışı tasarım ürünleri üretmek için tasarım mücadelesini başarıyla üstlenen dünya çapındaki binlerce tasarımcı ve üreticinin yapıtlarını kabul ve tasdik ediyor. Aralarında yeni elektronik ürünler, tıbbi ekipman, mobilya ve spor/boş zaman etkinliğinin de olduğu farklı kategorilerde 47’den fazla ülkeden 900’ü aşkın yeni ürün ve grafik tasarımı seçildi.

SKILLBIKE’ın tasarımı ve özellikleri

SKILLBIKE sporcu ve performans eğitimi için özel olarak tasarlanmış seçkin özelliklere sahip ve aynı zamanda gerçek vitesli ilk iç mekan bisikletidir. Kullanıcılara tepeye tırmanma dinamiğini tekrarlama olanağı veren GERÇEK VİTES DEĞİŞTİRME (REAL GEAR SHIFT) patentine sahip. Sürücüler vites değiştirerek dirençteki değişime karşı koyabiliyor ve maksimum verim için doğru gücü ve kadansı koruyabilirken, konsol da gerçek zamanlı olarak vites seçimlerini görüntülüyor.

Gerçek Vites Değiştirme, sürücülerin güç temelli eğitim rutinleri ile tepeye tırmanma simülasyonları arasında geçiş yapmalarına olanak veren benzersiz MULTIDRIVE TECHNOLOGY’yi sunuyor. Böylece verimlilik yeni ve cazip biçimde en üst düzeye çıkarken, güç ve dayanıklılık artıyor. PEDAL PRINTING teknolojisi sayesinde, SKILLBIKE, verimliliğinizi izlemek ve arttırmak için farklı vites oranlarında pedal hareketinizin daireselliği ve simetrisi hakkında geri bildirimde de bulunur.

SKILLBIKE ile evde de yollardaymış gibi bisiklet sürme deneyimi

SKILLBIKE’ın özünde, pedal çevirme tarzınızı ve performans parametrelerinizi okuyarak açık havada sürüş hissini simüle eden ustalıklı bir ROAD EFFECT (Yol Etkisi) sistemi vardır. Aynı dış mekan sürüş hissini sunmak için, SKILLBIKE dış mekan bisikletlerinin biyomekaniğini yeniden üretir. Gövde ve gidon, yol, zaman denemesi ve dağ bisikleti gibi farklı sürüş konumlarını sorunsuzca bünyesinde barındıracak şekilde biçimlendirilmiştir.

SKILLBIKE dijital ve tam interaktif bir üründür: entegre 7” renkli LCD bağlantılı konsol, kadans, watt, hız, mesafe, gradyan, kalp atış hızı, seçilen vites ve vites oranı hakkında gerçek zamanlı geri bildirim verirken performansınıza ilişkin tüm ilgili verileri sağlar.

SKILLBIKE ayrıca, eşik gücünüzü değerlendirmek ve sizin için en iyi eğitim seviyesini seçmek amacıyla hedeflerinize ve performans testlerinize uyacak geniş bir yelpazede eğitim programları, hedefli rutinler ve yollar sunmaktadır. SKILLBIKE, hedeflerinizden sapmamanızı sağlamak için STRAVA, GARMIN ve ZWIFT ile entegredir. Spor salonundaki veya stüdyo ortamındaki küçük grup antrenmanları için de idealdir: SKILLBIKE eğitmenleri Yarış ve Performans olmak üzere iki farklı ama aynı derecede cazip sınıf deneyimi sunabilir. Profesyonel uygulama, eğitmenlere sınıfı önceden hazırlama olanağı verir ve sorunsuz sınıf yönetimi sağlar.