Ayın Konuğu

1) Sizi tanıyabilir miyiz?

Zeynep Üner. Vogue Türkiye dergisinin kreatif direktörüyüm. Moda ve yayıncılıkla uğraşıyorum.

2) Spor hayatınızda nasıl bir yer kaplıyor?

Uzun yıllar düzenli spor yaptım. İş yoğunluğu arttıkça spor azaldı. Şimdi nefes almak için, düşünmek için, belki kan dolaşımını düzenlemek için ağırlıklı olarak sahilde yaptığım yürüyüş ve koşulardan; bir de ne olursa olsun aksatmamaya çalıştığım snowboard tatillerinden ibaret.

3) Ne sıklıkta spor yapıyorsunuz?

Her sabah köpeğimle en az 6km yürüyorum. İşin yoğun olmadığı dönemlerde ritmik dans dersleri alıyorum. Kış sezonu boyunca snowboard, yazın fırsat buldukça wakeboard yapıyorum.

4) Ruhunuza, bedeninize ve size en büyük katkısı ne oldu dersiniz?

Spor, bana kalırsa vücudu dinçleştirdiği kadar aklı, fikri, konsantrasyonu, psikolojiyi ve düşünce biçimini de dinçleştiriyor. Sanırım bendeki en büyük faydası da kafama koyduğum şeyler için sabırlı ve mücadeleci olmayı öğretmesi oldu. Bir de küçük yaştan beri "hareket ettiğim" için ister istemez bedenime iyi yatırım yapmış oldum. Kondüsyonum iyi, güçlü ve sağlıklı sayılırım. Az hasta oluyorum, neredeyse hiç ilaç kullanmıyorum.

5) Hedefiniz ne?

Başta Gisele gibi olmaktı tabii, bunun olamayacağını anladığım yaştan beri ise, eğleneyim, hobi sahibi olayım; atletik, sağlıklı vücudum olsun ve mümkünse doğada yapılan sporları ileri yaşta hala yapabilir güçte kalayım.

6) İlgilendiğiniz spor alanında size en iyi gelecek buluş veya teknoloji ne olurdu?

Beni personal trainer gibi disiplin ve kontrol altında tutacak bir sistem.

7) Technogym dedigimizde akliniza ilk gelen üç kelime ne olur?

Teknoloji, zeki, havalı

8) Technogym'in hangi spor ekipmanini kullaniyorsunuz, neden?

Wellness Rack dumble serisi. Hem tasarımı çok güzel hem de ihitiyacım olan tüm ağırlık antrenmanını karşılıyor. Bir de yeni MyRun koşu bandını aldım. O şimdilik en sevdiğim Technogym ürünlerinden biri.

iPhone'un koşu bandı versiyonu gibi; kullanımı çok pratik ve eğlenceli. Zaten tabletle ve bir aplikasyonla çalışıyor. Ritminize göre müzik de ayarlıyor, koşunuzdaki hataları düzeltiyor, sizi yönlendiriyor, eğitiyor hatta size bir egzersiz programı bile çıkarıyor.